Forum Hastur Strona Główna Hastur
Luboński Klub Fantastów
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Książki Aurego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Hastur Strona Główna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aureus
Statysta


Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 691
Skąd: Luboń... znaczy: Nie Twój Zasrany Interes!

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 10:18    Temat postu: Książki Aurego Odpowiedz z cytatem

Maciej „Aureus” Gajzlerowicz
Szablon:
Autor, „Tytuł”, Świat, cykl i tom (jeśli dotyczy), komentarz (opcjonalnie)

Fantasy polskie
Ćwiek Jakub „Kłamca” Ktoś tego nie czytał? Doskonały przykład, że religijny chrześcijanin też może pośmiać się z kultury judeochrześcijańskiej.
Ćwiek Jakub „Kłamca 2” Lepsze od „jedynki”. Klasa!
Grzędowicz Jarosław „Księga Jesiennych Demonów” Jedna z najlepszych książek polskiego fantasy. Doskonała na jesień.
Grzędowicz Jarosław „Pan Lodowego Ogrodu, tom 1” Nie czytałem.
Kozak Magdalena „Nocarz”, t1 cyklu Nocarz. Nie czytałem, klimaty wampiropodobne.

Fantasy zagraniczne
Denning Troy „Zawoalowany Smok”. Kontynuacja historii bohaterki z książki Morze Piasków. Średnie.
King J. Robert „Zakładnicy Krwi”, cykl Planescape: Trylogia Wojny Krwi, t1. Próbowałem przeczytać, ale książka ssie.
Le Guin, Ursula K. „Czarnoksiężnik z Archipelagu”, cykl Opowieści z Ziemiomorza, t1 Komentarz: Polecam z całego serca cały cykl. Tak zwana klasyka gatunku, często uważana za absolutny kanon fantastyki, w szeregu z Tolkienem. Niestety, dosyć wolna akcja i nastawienie na klimat sprawiają, że nie jest to seria dla każdego.
Le Guin, Ursula K. „Grobowce Atuanu”, cykl Opowieści z Ziemiomorza, t2
Le Guin, Ursula K. „Najdalszy Brzeg”, cykl Opowieści z Ziemiomorza, t3
Le Guin, Ursula K. „Dary” Jedna z najlepszych książek fantasy jakie czytałem. Też bez akcji. : P
Lyris Sonia Orin „I zaśnie pokój”, ze świata Magic: the Gathering. Kilka naprawdę niezłych elementów.
Martin George R. R. „Gra o Tron” cykl Pieśń Lodu i Ognia, t 1. No co ja mogę? Po prostu rewelacyjna książka. Ogromna (najkrótsza z cyklu – prawie 800 stron), strasznie rozbudowana. Można określić jako political fantasy fiction. Podobieństwo tytułu do jednej z najlepszych planszówek świata, karcianki i gry fabularnej nie jest przypadkiem...
Martin George R. R. „Starcie Królów” cykl Pieśń Lodu i Ognia, t 2. Nie tak dobre jak jedynka.
Martin George R. R. „Stal i Śnieg” cykl Pieśń Lodu i Ognia, t 3a
Martin George R. R. „Krew i Złoto” cykl Pieśń Lodu i Ognia, t 3b
Rice Anne „Wywiad z Wampirem”, Kroniki Wampirze, t1. Wyśmienita książka, na której podstawie nakręcono równie wyśmienity film. Polecam wszystkim – klasyka, która doskonale daje wyobrażenie, o co opiera się gra „Wampir – Maskarada” oraz „Wampir - Requiem”.
Rice Anne „Wampir Lestat”, Kroniki Wampirze, t2. Bez przeczytania Wywiadu z Wampirem, nie warto czytać. Ale książka świetna.
Sandermo Margit „Zauroczenie”, z Sagi o ludziach lodu, t1. W bibliotece rozdawali, to wziąłem.
Shinn Sharon „Żona zmiennokształtnego” Świetna, króciutka książka łącząca fantasy z romansem. Naprawdę super, ale nie dla każdego (znam człowieka, który cztery razy to czytał. Ja tylko 2.)
Sumner Mark „Mag Marnotrawny”, ze świata Magic: the Gathering. Średniak, typowe fantasy.
Weis Margaret, Hickman Tracy „Smoki Jesiennego Zmierzchu”, Kroniki Smoczej Lancy, t1, ze świata DragonLance. Absolutna klasyka książek umiejscowionych w światach pod patronatem DnD. Książka jest dobra, choć nie aż tak, jak następne tomy. Stanowi parafrazę autentycznych sesji rpgowych i - choć im jestem starszy, tym lepiej widzę, że język kuleje - polecam wszystkim.

Pratchett
Straż: Zbrojni (wydruk), Na Glinianych Nogach, Bogowie Honor Ankh-Morpork, Piąty Elefant, Prawda, Straż Nocna
Śmierć: Mort, Wiedźmikołaj, Złodziej Czasu
Wiedźmy: Maskarada, Carpe Jugulum
Rincewind: Ostatni Kontynent
Inne: Wolni Ciutludzie, Terminarz Gildii Złodziej (2004)

Science Fiction
Szmidt Robert J. „Apokalipsa Według Pana Jana” Polski kanon postnuklearny. Książka nie zmienia życia, nie pokazuje, do czego Polska dąży, ale jest absolutnie genialnym dziełem rozrywkowym.
Le Guin, Ursula K. „Wydziedziczeni”

Okołofantastyczne i polecane
Benazzi Natale, D'Amico Matteo [i]„Czarna Księga Inkwizycji – Najsłynniejsze procesy”
, osobiście nie czytałem
Bereś Stanisław, Sapkowski Andrzej „Historia i fantastyka”. Wywiad - rzeka z AS.
King Stephen „Cztery Pory Roku”, czyli SKAZANI NA SHAWSHANK i jeszcze jakieś 3 opowiadanka.
Kres Feliks W. „Galeria Złamanych Piór” Parę cennych porad dla początkujących literatów. Przyjemnie się czyta.
Palahniuk Chuck „Fight Club”, czyli Podziemny Krąg. Obowiązkowa lektura dla każdego.
Sun Tzu, Sun Pin „Sztuka Wojny” i „Metody wojskowe”. Archaiczne pisma traktujące, ponoć, o wojnie i żołnierzach. Nie czytałem, ale to klasa sama w sobie.
Wick John „Graj Twardo”. Kontrowersyjna książka tylko dla mistrzów gry.
_________________
"Bądź wytrwały.
Będąc wytrwałym, wzrastaj w siłę."
Dak'kon, za listem Jakuba (1:3-4).

Zapraszam na mój blog o muzyce w grach fabularnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Pią Sie 29, 2008 10:18    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Hastur Strona Główna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Hastur  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group